ENGLISH
شنبه, 27 بهمن 1397 - 11 جمادی الثانی 1440 - February 16, 2019
 • خدمات الکترونیک
 • پورتال خبری
 • آمار و اطلاعات
 • ارتباطات مردمی
 • گردشگری مجازی
 • یزد

  شهرستان یزد، مرکز استان و شهر یزد یکی از بهترین نمونه شهرهای «خشت خام» و «تاریخی» جهان است. وسعت این شهرستان 2491 کیلومتر مربع و شامل دو بخش «مرکزی» و «زارچ» با شهرهای یزد، حمیدیا، شاهدیه، زارچ و دهستان‌های فجر، فهرج، اله‌آباد و محمّدآباد است.

  میبد

  این شهرستان با 1276 کیلومترمربع وسعت، در 50 کیلومتری شمالغربی یزد قرار دارد. شهرستان میبد شامل یک بخش مرکزی و دو دهستان «بفروئیه» و «شهدا» است. بافت تاریخی میبد، آن را در زمرهی یکی از نمونههای نادر شهرهای باستانی ایران قرار داده است.

  مهریز

  شهرستان مهریز با وسعت 6721 کیلومترمربع در سی کیلومتری شهرستان یزد قرار دارد. این شهرستان دارای یک بخش مرکزی و پنج دهستان به نامهای: ارنان، بهادران، تنگ چنار، خورمیر و میانکوه است. بنای شهرستان مهریز را به «مهرنگار» دختر «انوشیروان» نسبت دادهاند.

  اشکذر

  مرکز این شهرستان «اشکذر» است و دارای دو بخش مرکزی و خضرآباد و سه دهستان به نامهای رستاق، کذاب و ندوشن است. وسعت این شهرستان 5516 کیلومتر مربع است که در شمال غربی استان واقع شده است.

  خاتم

  شهرستان خاتم دارای 5356 کیلومتر مربع وسعت است. این شهرستان مشتمل بر دو بخش «مرکزی» و «مروست» و دو شهر هرات (مرکز شهرستان خاتم) و مروست و نیز چهار دهستان: چاهک، فتحآباد، هرابرجان و ایثار میباشد. خاتم به دلیل وجود منابع آبی فراوان، مهمّترین قطب کشاورزی استان یزد محسوب میشود. بخش عمدهی این شهرستان زیر پوشش جنگلی قرار دارد.

  تفت

  شهرستان تفت با وسعت 6048 کیلومتر مربع، در 18 کیلومتری جنوب غربی استان یزد، قرار دارد. این شهرستان دارای سه بخش «مرکزی»، «نیر» و «گاریزات» بوده که بخش مرکزی شامل دهستانهای: پیشکوه، دهشیر، شیرکوه، علی آباد، نصرآباد و بخش نیر شامل: دهستانهای زردین، بنادکوک و سخوید و بخش گاریزات شامل دهستانهای: گاریزات و کهدوییه است. تفت یکی از بزرگترین مراکز تولید و صدور انار در استان یزد است.

  بهاباد

  شهرستان بهاباد با وسعت 8235 کیلومتر مربع، در فاصله 200 کیلومتری شهر یزد و 85 کیلومتری شهر بافق قرار دارد. این شهرستان دارای دو بخش «مرکزی» و «آسفیج» و مناطق حاصلخیز جلگه و ییلاقی بنستان و تعداد 249 روستا و آبادی و مزرعه است.

  بافق

  این شهرستان در فاصله 120 کیلومتری جنوب شرقی یزد قرار دارد و وسعت آن 7707 کیلومتر مربع است. شهرستان بافق از بخش «مرکزی» و دهستانهای: سبزدشت، کوشک و مبارکه تشکیل شده است. وجود درختان خرما و معادن غنی در این شهرستان حائز اهمیت است.

  اردکان

  شهرستان اردکان با وسعت 23795 کیلومتر مربع، در 60 کیلومتری شمال غرب استان و در حاشیهی کویر نمک قرار دارد. این شهرستان دارای سه بخش «مرکزی»، «خرانق» و «عقدا» و پنج دهستان به نامهای محمّدیه، زرّین، رباطات، عقدا و نارستان است. 

  ابرکوه

  شهرستان ابرکوه با وسعت 5785 کیلومتر مربع در 140 کیلومتری غرب یزد قرار دارد. این شهرستان دارای دو بخش «مرکزی» و «بهمن» و چهار دهستان تیرجرد، فراغه، مهرآباد و اسفندار است. ابرکوه بر سر راه یکی از شعب جادهی ابریشم است که در گذشته آباد و پرجمعیّت بوده است.

  سرانه واقعی ملی با رویکرد درآمد زایی از صنایع دستی

  سرانه واقعی ملی با رویکرد درآمد زایی از صنایع دستی

  «»

  مسیر توسعه گردشگری استان

  به لطف خداوند متعال و با عنایت به سیاست های مثبت خارجی، وضعیت گردشگری کشور و بخصوص استان یزد بهبود یافته و قطار گردشگری در ریل توسعه قرار گرفته است. در این میان سوال اساسی این است که آیا زیرساختهای لازم برای ورود گردشگر فراهم است یا خیر؟

  یاداشتی بر ضرورت توسعه گردشگری اسب در شهرستان اشکذر

  ر طول هفتاد میلیون سال تکامل نژاد اسب، آخرین مراحل تکامل در ایران انجام شده است و نتایج اولین مطالعات تخصصی از حدود سال پنجاه در کشور منتشر شده است.

  رد پای معماری دوران آل مظفر در عز آباد رستاق

  سلسله ایلخانی از حدود سال 656 هـ ق تا 756 هـ ق بر ایران کنونی و سرزمین های اطراف آن حکمرانی کرد.

  مواریث فرهنگی ثبتی، شالوده توسعه آینده، گردشگری و اقتصاد مقاومتی (2)

  مسجدجامع بنادک سادات که احداث آن، منتسب به امامزاده سید شمس الدین گردیده، یک اثر ثبتی ارزشمند در فهرست آثار ملی استان و منطقه میانکوه است.

  وقتی سبد انارهای خندان تو، بهانه ی ما می شود ...

  در دنیای ماشینی کنونی ، بشر امروزی به دنبال راهی برای فرار از آلودگی های صوتی ، محیطی و روانی ایجاد شده از صنعت می گردد و یکی از راهکارهایی که در حال حاضر فرا روی او قرار گرفته ، بهره مندی از فراصنعتی به نام گردشگری است....

  مواریث فرهنگی ثبتی، شالوده توسعه آینده، گردشگری و اقتصاد مقاومتی

  مسجد طزرجان

  یادداشتی که مطالعه می نمایید دل نوشته ای است به مناسبت افتتاح یک مسجد تازه تاسیس با سبک معماری سنتی ایران و اسلام در مرکز روستای تاریخی و گردشگری طزرجان یزد و در محدوده مرزی باغ شهرستانهای مهریز و تفت:

  زيرساخت هاي گردشگري يزد

  گردشگری یزد

  اركان اصلي گردشگري را مي‌توان به سه ركن جاذبه هاي گردشگري، تأسيسات و تسهيلات گردشگري  و زيرساخت هاي گردشگري (محصولات مکمل) تقسیم بندی کرد.

  جاخالي يزد در ارتفاع 280 متري

  یزد

  مجموعه گردشگري برج ميلاد تهران با در برداشتن ششمین برج بلند مخابراتی دنیا و بزرگترين رستوران گردان در ارتفاع، تبديل به يكي از شاخصه هاي مطرح گردشگري پايتخت شده كه روزانه ميزبان تعداد زيادي از گردشگران داخلي و خارجي است

  ثبت جهانی یزد، ثبت فرهنگ و خاطره ها

  ثبت جهانی یزد

  گفتن و نوشتن درباره شهری که پشتوانه چند صد ساله دارد، آسان نیست.

  « 1 2 3 4 ... 5 14 » صفحه: