ENGLISH
چهارشنبه, 28 آذر 1397 - 11 ربیع الثانی 1440 - December 19, 2018
 • خدمات الکترونیک
 • پورتال خبری
 • آمار و اطلاعات
 • ارتباطات مردمی
 • گردشگری مجازی
 •  

   

  جاذبه های گردشگری و آثار باستانی یزد از نگاه دوربین عکاس مجارستانی

  نمایشگاه عکس جاذبه های گردشگری و آثار باستانی یزد در شهر یاسبرین مجارستان برپا شد.  

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد به نقل از سفارت جمهوری اسلامی ایران در مجارستان: مراسم افتتاح نمایشگاه عکس جاذبه های گردشگری و آثار باستانی استان یزد در شهر یاسبرین مجارستان با حضور "غلامعلی رجبی یزدی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور و جمعی از مقامات رسمی و مردم مجارستان برگزار شد.

  این نمایشگاه باهدف گسترش روابط دوجانبه و خواهرخواندگی شهر بوداپست با تهران، پچ با شیراز و همچنین یاسبرین با یزد و در راستای تقویت همکاری ها، بین شهرهای دو کشور برگزار شده،  که مجموعه ای ارزشمند از آثار عکاسی یکی از عکاسان مشهور و حرفه ای مجارستان ، از جاذبه های گردشگری و آثار باستانی این شهر را ، در معرض دید علاقه مندان قرار داده است.

  "دکتر تاماس سابو"، شهردار شهر یاسبرین نیز در این مراسم از برگزاری متقابل رویدادهای فرهنگی، ایجاد ارتباط بین مردم دو کشور و همچنین زمینه سازی آشنایی مردم مجارستان با تاریخ و تمدن ایران استقبال کرد. وی برگزاری نمایشگاه عکس جاذبه های یزد را در راستای همکاری بین دو شهر خواهرخوانده عنوان کرد. 

  در این مراسم همچنین سار کوزی، رییس انجمن دوستی ایران و مجارستان، به آثار برجسته یزد مانند میدان امیرچخماق، موزه آب، محله فهادان، آتشکده زرتشتیان، مسجد جامع کبیر و باغ دولت آباد و ... اشاره کرد.

  گفتنی است: این نمایشگاه به مدت دو هفته در شهر یاسبرین مجارستان برپا خواهد بود. 

  منبع خبر:

  دیدگاه کاربران